Audyt informatyczny

Audyt informatyczny polega na określeniu stanu użytkowanych urządzeń (serwerów/urządzeń aktywnych/stacji roboczych) oraz oprogramowania w firmie. Jego celem jest dostarczenie firmie informacji o stanie infrastruktury, wydajności systemu, oraz możliwych problemach. Audyt IT może określić również stan faktycznego zaawansowania prac wdrożeniowych przy wdrażaniu nowych rozwiązań informatycznych.

Inwentaryzacja sprzętu

Analiza ma na celu zebranie informacji na temat sprzętu sieciowego, komputerowego i urządzeń peryferyjnych. Jest jednak nie tylko szczegółowa inwentaryzacja sprzętu ale także ocena wydajności i przydatności poszczególnych elementów. Audyt umożliwia zaplanowanie wydatków na modernizację oraz ułatwia zapanowanie nad stanami i obsługą gwarancyjną i pogwarancyjną.

Przegląd oprogramowania

Audyt oprogramowania bada jakie oprogramowanie jest zainstalowane i używane na poszczególnych urządzeniach w firmie. Cele audytu mogą być różne począwszy od zbadania legalności zainstalowanego oprogramowania poprzez sprawdzenie prawidłowości działania aż do sprawdzenia w jaki sposób oprogramowanie jest skonfigurowane i wykorzystywane w ramach szerszej struktury IT.

Audyt bezpieczeństwa

Każda firma posiada cenne zasoby informatyczne, które powinny być chronione. Fundamentem tych zabezpieczeń są procedury i polityka bezpieczeństwa a także konfiguracja sieci i systemów. Cały proces analizy i testowania bezpieczeństwa systemów powinien być częścią większego planu a nie doraźną akcją najczęściej spowodowaną udanym wtargnięciem lub zniszczeniem zasobów.

Przeglądu środowiska chmurowego Microsoft

Głównym celem przeglądu środowiska chmurowego Microsoft 365 jest dostarczenie informacji na temat zaimplementowanego poziomu bezpieczeństwa w firmie, a także weryfikacja poprawności wdrożenia programów oraz usług zawartych w posiadanych licencjach Microsoft 365.

Kompleksowy audyt na początku współpracy serwisowej

Przed rozpoczęciem stałej współpracy oferujemy ekspercki przegląd wszystkich systemów i infrastruktury informatycznej. Oceniamy konfigurację i zabezpieczenia sieci, serwerów, stacji roboczych, urządzeń i kopii zapasowych. Robimy przegląd serwerów i sieci, systemów zasilania, systemów backupu, zabezpieczeń antywirusowe, ocena łącza internetowego i wiele innych.

Zniżka 90% na przegląd IT

W przypadku akceptacji oferty serwisowej lub wdrożenia proponowanych modernizacji systemu informatycznego wskazanych w przeprowadzonym przeglądzie oferujemy na niego rabat w wysokości 90%.

Umów się na niezobowiązującą konsultację

Mogą Cię również zainteresować

Dlaczego firmy przenoszą...

Dowiedz się, jak nowoczesna technologia może uprościć codzienną pracę w firmie

Pobierz raport

7 sposobów na efektywną...

Jak osiągnąć wyższą produktywność dzięki nowym możliwościom lepszej współpracy w chmurze

Pobierz poradnik

Dlaczego hybryda...

Jakie najłatwiej i najszybciej dostępne rozwiązania są najczęściej wybierane przez przedsiębiorców

Przeczytaj na naszym blogu

Case study Metroprojekt

Zobacz realne efekty wdrożenia naszych usług u jednego z naszych zadowolonych klientów

Zobacz Case study