Sieci i Łączność

Sprawimy, że praca w Twojej firmie wkroczy na nowe tory wydajności!
Od ponad 20 lat umożliwiamy naszym Klientom wygodne korzystanie z systemów wzajemnych połączeń między użytkownikami. Nasze usługi charakteryzuje elastyczność, innowacyjność i solidność. Nasi projektanci to wykwalifikowani oraz doświadczeni instalatorzy.
Projektujemy, wdrażamy i serwisujemy firmowe przewodowe i bezprzewodowe sieci teleinformatyczne.
Zapewniamy nie tylko najnowsze standardy transmisji, ale także przewidujemy przyszłościowy rozwój. Wykonujemy sieci małe na kilkadziesiąt punktów logicznych, jak i bardzo duże– składające się z wielu szaf, szkieletu światłowodowego i tysięcy punktów.

Nasza oferta

http://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/sieci-strukturalne-300x300.png
http://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/administracja-sieci-300x300.png
http://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/systemy-wms-300x300.png
http://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/serwis-utrzymanie-wsparcie-300x300.png
http://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/monitoring-300x300.png
http://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/kontrola-dostepu-300x300.png
http://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/alarmy-300x300.png
http://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/inteligetny-dom-300x300.png
http://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/nasze-produkty-300x300.png
Zapraszamy do kontaktu z nami
https://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/sieci-strukturalne-210x210.png

Okablowanie strukturalne

Sieci komputerowe to fundament, na jakim budujemy infrastrukturę teleinformatyczną u naszych Klientów. Składają się na nie okablowania strukturalne transmisji danych, sieć telefoniczna oraz sieć dedykowanego zasilania elektrycznego. Nowoczesna sieć komputerowa umożliwia podłączenie wszystkich użytkowników za pomocą jednego złącza. Nasza firma zajmuje się kompleksową instalacją okablowania strukturalnego. Projektujemy, wdrażamy, konserwujemy i modernizujemy infrastrukturę teletechniczną w magazynach, halach i biurach.

Sieci Wi-Fi

Sieci bezprzewodowe, wykorzystują jako nośnik transmisji danych fale radiowe. Najczęściej spotykane jako domowy sposób tzw. „rozprowadzania internetu”, mogą być również typem sieci wykorzystywanym w zastosowaniach firmowych czy transmisji danych przez większe odległości. Instalujemy punkty dostępowe, konfigurujemy punkty dostępów, zabezpieczamy sieci bezprzewodowe, diagnozujemy i naprawiamy połączenia sieci bezprzewodowych. Instalujemy publiczne punkty HOT-SPOT, systemy sprzedaży limitowanych czasem dostępów do sieci bezprzewodowej.

Sieci LAN

Sieć LAN to tzw. Sieć lokalna - najmniej rozległa postać sieci komputerowej, zazwyczaj ogranicza się do jednego budynku lub kilku pobliskich budynków. Technologie jakie są stosowane w sieciach lokalnych można podzielić na rozwiązania oparte na przewodach lub komunikacji radiowej. Sieci lokalne mogą być budowane w oparciu o różne topologie, w zależności od indywidualnej potrzeby. Dobrze działająca sieć LAN stanowi podstawę funkcjonowania każdej firmy. Dzięki niej każde przedsiębiorstwo komunikuje się ze światem zewnętrznym, zapewniając przy tym także użytkowanie przez wiele komputerów i wspólnych urządzeń takich jak skanery czy drukarki.

Sieci światłowodowe

Połączenia światłowodowe to najlepsze nośniki transportowe we współczesnej informatyce i telekomunikacji. To wszystko dlatego, że światłowód wyróżnia się wieloma parametrami m.in. bardzo mała tłumienność, bardzo duża przepustowość, dużo niższa niż w przypadku sieci miedzianych dyspersja, długość światłowodu może być dłuższa niż w przypadku skrętki (max. 100m). Oferujemy kompleksowe usługi związane ze światłowodami, począwszy od projektowania po instalację i uruchomienie kabli światłowodowych. Wykonujemy instalacje w każdej dostępnej na rynku technologii i staramy się zawsze być w pierwszym rzędzie firm oferujących nowatorskie rozwiązania.

Administracja sieci

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie firmę, czy też dom bez dostępu do Internetu. Coraz więcej urządzeń codziennego użytku posiada funkcje sieciowe. Należą do nich telewizory, tradycyjne komputery stacjonarne, laptopy, tablety i smartfony. Budowa i administrowanie siecią jest możliwe dzięki takim urządzeniom jak switch, router czy access point. Co jeszcze kryje się pod tymi tajemniczymi nazwami?

Firewall

Firewall to jeden ze sposobów zabezpieczenia sieci i systemów. Odpowiednia ochrona to podstawa, dlatego oferujemy firewall, którego zadaniem jest blokowanie wszelkich możliwości nieautoryzowanego dostępu z zewnątrz

Switche

To urządzenia zwane potocznie przełącznikami, głównie wykorzystywane w sieciach LAN, które zajmują się analizowaniem i przełączaniem ramek. Switch zwiększa wydajność sieci poprzez wykorzystanie w pełni pasma transmisyjnego oraz ograniczenie zbędnego ruchu w sieci. Powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji.

Access pointy

Access point to po prostu punkt dostępu, czyli urządzenie, które pozwala na połączenie się z lokalną siecią bez fizycznego podłączenia do niej. Urządzenie to może pracować w różnych trybach, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Często może też pełnić funkcję małego switcha.

Routery

To przekaźniki, dzięki którym możemy skutecznie połączyć się z siecią. Wybierając odpowiedni router warto zwrócić uwagę na typ łącza, a także standardy jakie obsługuje router. Dzięki naszemu doświadczeniu dobierzemy wysokiej jakości sprzęt dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb!

https://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/administracja-sieci-210x210.png
https://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/systemy-wms-210x210.png

Systemy WMS

Systemy do zarządzania magazynem to priorytet dla większości firm produkcyjnych i handlowych. Dzięki nim możliwa jest optymalizacja procesów co wpływa też na redukcję kosztów. Najczęściej wykorzystywane są w firmach logistycznych gdzie w czasie doby przewija się duża liczba paczek z różnych źródeł. Wdrożenie systemu WMS zapewnia możliwość łatwej identyfikacji i lokalizacji danej pozycji, przyspiesza procesy wydania i odbioru przesyłek, ogranicza możliwość wystąpienia błędów ludzkich oraz przynosi wiele innych korzyści stanowiąc wsparcie dla produkcji.

Terminale mobilne

Wielofunkcyjne mobilne urządzenia, które łączą w sobie funkcję zdalnego komputera, skanera kodów kreskowych, terminala do zdalnego zarządzania danymi w terenie, a czasami też telefonu i aparatu cyfrowego. Tego typu urządzenia pozwalają w łatwy sposób zbierać i weryfikować informację o danych pozycjach na magazynie. Zaletami tych urządzeń jest duża mobilność, odporność na uderzenia, upadki, pyły, kurze, oraz działanie wody.

Drukarki etykiet

Dzięki drukarkom etykiet uporządkujesz swoją pracę! Możesz usystematyzować działania w swojej firmie za pomocą szerokiego wachlarza zastosowań od magazynów po biura. To rozwiązanie pomoże zachować porządek w firmie i podniesie jej wydajność.

Skanery kodów kreskowych

Pomożemy dobrać odpowiednie dla Twojego profilu czytniki kodów kreskowych, które znacznie ułatwią i przyspieszą identyfikację rzeczy w firmie oraz doskonale poradzą sobie z odczytywaniem kodu z odległości, a także ze złożonymi czy zniszczonymi kodami.

Znakowanie magazynu kodami

Zoptymalizujemy prace każdego magazynu dzięki precyzyjnemu oznaczeniu regałów i palet. Właściwe oznaczenie regału lub palety może w znacznym stopniu zoptymalizować procesy związane z zarządzaniem stanami magazynowymi. Dobierzemy dla Ciebie odpowiedni sprzęt i technologię.

Montaż terminali na wózkach

Nasz zespół profesjonalnie zamontuje każdego rodzaju sprzęt: terminale, komputery wózkowe, czytniki kodów kreskowych czy drukarki etykiet.

Sieci Wi-Fi

W tych przedsiębiorstwach, gdzie możliwości techniczne nie pozwalają na zbudowanie sieci kablowej, doskonale sprawdza się sieć bezprzewodowa. Sieci Wi-fi dają większa mobilność i lepszą współpracę. Zaprojektujemy dla Ciebie i zainstalujemy sieci bezprzewodowe Wi-Fi.

Serwis, utrzymanie, wsparcie

Oferujemy pełne wsparcie w zakresie utrzymania i serwisu sieci, wms, zabezpieczeń, monitoringu, kontroli dostępu, monitorowania czasu pracy, inteligentnego domu, alarmów oraz dźwiękowych systemów ostrzegawczych.

https://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/serwis-utrzymanie-wsparcie-210x210.png
https://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/monitoring-210x210.png

Rejestratory

Nasza oferta obejmuje dobór oraz konfigurację profesjonalnych rejestratorów, które są niezbędnym elementem każdego systemu monitoringu. Dzięki nim możliwe jest rejestrowanie nagrań oraz ich odtwarzanie. Dbamy o to, aby rejestrator został dostosowany do wymagań Klienta tak, by osiągnąć jak najdłuższe nagranie w najlepszej możliwej jakości. Zawsze dbamy o jakość nagrania, ich odpowiednie zabezpieczenie i automatyczne wykonanie kopii zapasowej.

Kamery

Kamery do monitoringu to podstawowy element każdego systemu CCTV. Ich zadaniem jest przekazywanie obrazu z obserwowanej przestrzeni, pełnią także rolę prewencyjną. Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Montaż

Oferujemy profesjonalny montaż monitoringu przemysłowego w oparciu o innowacyjne technologie cyfrowe (monitoring IP) jak i analogowe (monitoring CCTV). Do naszych instalacji wykorzystujemy najnowsze rozwiązania czołowych producentów urządzeń do nadzoru wizyjnego.

Systemy dostępu

Są idealnym rozwiązaniem dla każdej wielkości firmy. Systemy dostępu i rejestracji czasu pracy przede wszystkim generują oszczędności. To nowoczesny, wygodny sposób, który pozwala na ewidencję pracy, ograniczenie oraz przydzielenie dostępu do poszczególnych pomieszczeń danym pracownikom, oraz możliwość wygenerowania statystyk na potrzeby zarządcy systemu.

https://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/kontrola-dostepu-210x210.png
https://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/alarmy-210x210.png

Alarmy

Systemy alarmowe to najlepszy sposób na zabezpieczenie naszego domu, czy biura. Zaawansowany system pozwoli wykryć zagrożenie z zewnątrz, a także poinformuje o pożarze lub innym wydarzeniu na terenie obiektu. Świadczymy usługi związane z doradztwem, doborem sprzętu, instalacją, konfiguracją, oraz serwisem. Dużą wagę przykładamy do tego aby systemy były bezpieczne, nowoczesne, niezawodne, ale też zrozumiałe i łatwe w obsłudze dla Klienta

Inteligentny dom

Dzięki prostej i innowacyjnej obsłudze pomożemy Ci w integracji i sterowaniu szeregiem zewnętrznych urządzeń takich jak oświetlenie, rolety, ogrzewanie, wentylacja, podlewanie ogrodu, monitoring domu, telewizja, alarm i wiele innych. Inteligentny dom to możliwość zarządzania budynkiem i jego otoczeniem z dowolnego miejsca na świecie - wystarczy tylko dostęp do Internetu.

https://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/inteligetny-dom-210x210.png
https://www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/nasze-produkty-210x210.png

Nasze produkty

Zaprojektujemy indywidualnie dostosowany do potrzeb Klienta system do zarządzania magazynami, halami, czy powierzchniami biurowymi. Będzie to opłacalny sposób aby efektywniej zarządzać pracownikami.

Oferowane produkty obejmują nasze autorskie obudowy do access pointów, które są wodoszczelne i odporne zarówno na wysokie, jak i bardzo niskie temperatury. Pozwalają zabezpieczyć access pointy przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi.

  • Systemy WMS
  • Obudowy do access pointów
  • Anteny Wi-Fi

Co nas wyróżnia

  • Terminowość realizacji – Nasze projekty wykonujemy sprawnie, zgodnie z ustalonym terminem – na czas!
  • Solidność wykonania – Nasze projekty zawsze wykonujemy wedle najlepszych praktyk i najnowszych norm, co pozwala uzyskać niezawodność i perfekcyjne działanie.
  • Komplementarność usług – Usługi świadczymy kompleksowo, od projektowania, wdrożenia systemów teleinformatycznych oraz okablowania strukturalnego. Określamy wymagania techniczne i opracowujemy dokumentacje projektową.
  • Pełna satysfakcja – Do każdego projektu i realizacji podchodzimy w sposób indywidualny. Nasze rozwiązania cechuje najwyższy poziom, zapewniający pełną satysfakcję.
  • Nowoczesność – Wszystkie projekty wykonujemy zgodnie z uwzględnieniem dokumentacji projektowej zachowując przy tym najnowsze technologie i standardy.
  • Uniwersalność – Napisz, czego potrzebujesz, dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!

Jak działamy

//www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/jak-dzialamy-1.png
Zapraszamy do kontaktu z nami

Case Study

//www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/rof.jpg

ROFOOD & WABAR

PROFIL KLIENTA: ROFOOD & WABAR - Liderzy w branży spożywczej, eksporterzy polskiej żywności do sklepów i hurtowni na terenie Polski i Europy Zachodniej.

ZAKRES PROJEKTU: Wykonanie sieci przewodowej i bezprzewodowej w magazynie
i chłodni. Zakres prac obejmował instalację sieci strukturalnych w biurach i hali magazynowej według ustalonych wcześniej koncepcji z Klientem. Dokonaliśmy pomiarów sieci, zainstalowaliśmy access pointy oraz zweryfikowaliśmy poprawność działania sieci bezprzewodowej. Zadbaliśmy również o wyposażenie szafy rakowej
w najlepsze w działaniu urządzenia sieciowe.

OSIĄGNIĘTE EFEKTY: W efekcie powstała w pełni działająca sieć komputerowa, gotowa do użycia – podłączenia komputerów i korzystania przez pracowników.

//www.conet.pl/wp-content/uploads/2018/08/rosa.jpg

Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne „Rosa”

PROFIL KLIENTA: „ROSA” to polski producent elastycznych węży PVC i profili z PVC
i jego mieszanek, przyjaznych dla środowiska i charakteryzujących się doskonałą jakością.

ZAKRES PROJEKTU: Zaprojektowanie wedle potrzeb Klienta monitoringu obejmującego przestrzeń hali produkcyjnej, magazynów i przestrzeni zewnętrznej.
W ramach projektu zostały zrealizowane takie etapy jak:

- Dobór sprzętu sprzyjającego wymaganiom Klienta
- Zbudowanie sieci strukturalnej
- Pomiary sprawności sieci
- Instalacja i konfiguracja kamer wizyjnych obejmujących kluczowe dla Klienta punkty obserwacji
- Instalacja i konfiguracja rejestratora, m.in. nadanie odpowiednich uprawnień użytkownikom, ustalenie metody zapisu danych oraz zabezpieczenie ich
- Konfiguracja urządzeń do podglądu rejestrowanego obrazu

OSIĄGNIĘTE EFEKTY: W pełni działający system monitoringu zapewniający bezpieczeństwo oraz możliwość kontroli pracy przedsiębiorstwa z dowolnego miejsca na ziemi.