Dlaczego warto korzystać z aplikacji w chmurze?

 

Na przestrzeni ostatnich lat chmura przestała być wyłącznie modnym pojęciem. Stała się jednym z narzędzi niezbędnych do osiągnięcia sukcesu. Z chmur korzystają pracownicy i pracodawcy w coraz większej ilości branż.
Dlatego pytanie „czym jest chmura?” zaczyna padać coraz rzadziej. Co więcej, coraz rzadziej spotykamy się z dylematem „po co mi chmura?”. Za to dużo ważniejsza staje się odpowiedź na pytanie „jaka chmura będzie dla mnie najlepsza?”.

Chmura obliczeniowa – od modnego pojęcia do praktycznej usługi

Jedną z najważniejszych z zalet tego rozwiązania jest fakt, że chmury pozwalają na płynną wymianę danych, nawet pomiędzy zespołami, które pracują tysiące kilometrów od siebie. Pozwalają również na usprawnienie współpracy bardziej różnorodnych zespołów.

Przykład

Klient zadaje osobie odpowiedzialnej za handel trudne pytanie, prosi o dostęp do danych, które zadecydują o tym, czy nabędzie daną usługę, czy nie. Handlowiec w danym momencie nie posiada przy sobie pożądanych informacji. Gdyby firma korzystała z chmury, handlowiec otrzymałby odpowiednie informacje, dane czy prezentację w przeciągu paru sekund. Co więcej, cały czas będzie mógł mieć do tych danych dostęp.

Idąc dalej, możliwe jest, aby firma udostępniła te informacje bezpośrednio klientowi. Wystarczy, aby dać mu dostęp do odpowiedniej części chmury obliczeniowej.

Co najważniejsze, dzięki chmurze każda ze wspomnianych powyżej osób potencjalnie mogłaby się znajdować w innym miejscu i póki każda z nich będzie posiadała dostęp do Internetu,  to odległość nie będzie stanowiła żadnego problemu.

Co jest przyczyną wzrostu popularności chmur obliczeniowych?

W przypadku B2B odpowiedź jest zwykle taka sama. Jeżeli coś zyskuje na popularności, to znaczy, że dane rozwiązanie pozwala rozwiązać konkretne problemy. Tak samo jest w tym przypadku. Chmury cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ pozwalają na:

  • obniżenie kosztów.
  • zwiększenie elastyczność działań firmy.
  • oszczędność czasu.

Wszystko wskazuje, że wzrost popularności będzie rósł. Szczególnie, jeżeli przypatrzymy się ogólnym trendom, dotyczącym Internetu. Prędkość transferu jest coraz większa, a dostępność powszechna. Oznacza to, że coraz bardziej opłaca się przechowywać dane w chmurze, która jest wygodniejsza od zwykłego twardego dysku, który jest dosyć duży, może się łatwo zepsuć i w ostatecznym rozrachunku jest droższy.

Zostaw komentarz